Jak se odreagovat?

Přišla zima či podzim, změnil se čas a vy cítíte, že to nějak není ono? Potřebujete se odreagovat a nevíte jak? Máte potíže večer usnout a počítání oveček vám nepomáhá. Zkuste si přečíst náš článek a třeba zjistíte pár tipů, jak se odreagovat.

Sportem ku zdraví a čisté mysli

Jedním z nejoblíbenější prostředků na odreagování sport. Jeden z nejrozšířenějších je běhání, které vám pomůže cítit se lépe. Zvláště pokud budete běhat venku, ideálně v přírodě mimo asfaltové chodníky. Naneštěstí s podzimem klesají teploty a brzy se stmívá a tak mnoho z nás raději volí jinou možnost. Pokud se však rozhodnete běhat i v těchto podmínkách, nezapomínejte na osvětlení a zviditelnění se. Výborně se hodí například reflexní pásky nebo čelové baterky s LED osvětlením.

„Pozor na peří, a žádnej alkohol“

Památná věta ze známé pohádky má do jisté míry pravdu. Peří samozřejmě nevadí, ale opatrně s pravidelnou konzumací alkoholu. Sklenička vína sice neuškodí, ale pozor na pravidelnost či konzumaci většího množství. Alkohol vás sice uvolní, ale nic nevyřeší.

Nemůže usnou a cítíte se nevyspalí?

Pokud často trpíte nespavostí, a pracujte během dne hodně s počítačem či jinými digitálními zařízeními, může váš problém spočívat právě zde. Všechny obrazovky vydávají tzv. modré světlo, které na nás silně působí. Kromě dalších dlouhodobých účinků může způsobovat zvýšenou únavu a nespavost. V ideálním případě byste neměli sledovat digitální obrazovku alespoň dvě hodiny před tím, než se uložíte ke spánku. Jedním z řešení je pořídit si do brýlí filtr modrého světla. Používat ho můžete i v případě, kdy žádné diotprie nepotřebujete. Naneštěstí je tento filtr nevhodný například pro grafiky. Pohled přes brýle s modrým světlem, totiž zkresluje bílou barvu na monitoru do krémové.

Vyzkoušet můžete i nejrůznější bylinné čaje, které vás uvolní a pomohou vám navodit zdravý spánek. Konzumujte je však pouze na základě odborného doporučení, poradit se můžete například v lékárně.

Najděte si koníček

Mnoho koníčků nám pomůže s odreagováním a odpoutáním od starostí všedního dne. Nemusí jí nutně jen o sport či čtení. Výbornou terapií jsou i nejrůznější ruční práce, jako je pletení, kreslení apod. Každopádně nic nenahradí pořádnou procházku na čerstvém vzduchu i když je sebe ošklivější počasí.