Kořínková dieta

Slyšeli jste někdy o kořínkové dietě? Ne? Tak čtěte dál a my vám jí mile rádi objasníme. Zprvu je třeba říci, že označení „kořínková“ nenese, protože byste v ní jedli kořínky. Dieta je pojmenována po její autorce – Lence Kořínkové, která s touto dietu přišla v roce 1990. Možná proto jí budou znát spíše starší lidé a především ženy. Dieta nepatří mezi nejefektivnější a ani nejznámější diety. Avšak tato dieta nám přijde natolik zajímavá, že stojí za to se o ní zmínit. Dieta slibuje i to, že po ukončení diety nenastane JOJO efekt.

Princip

Dieta je založena na principu střídání dvou skupin potravin (živočišná a rostlinná) ve dvou dnech. Tedy jeden den konzumujeme potravu živočišného původu a druhý den potravu rostlinného původu. Živočišnou potravu můžeme kombinovat se zeleninou a ořechy, rostlinnou potravu se zeleninou, ořechy a ovocem.
Co můžete jíst

Mezi potraviny z živočišné skupiny patří mléko, vejce, sýr, tvaroh, jogurt a maso jakéhokoliv původu. Potraviny z rostlinné skupiny jsou chléb, tmavé pečivo, brambory, těstoviny, ovesné vločky, rýže a sója. Potraviny nevhodné do diety jsou alkohol, cukr a bílé pečivo. Výhodou diety je to, že můžete jíst v podstatě téměř všechny potraviny a dokonce si tyto potraviny můžete dopřát, kdykoliv chcete. Nevýhodou pak bude finanční náročnost, zejména pro jídelníček v den živočišné skupiny.

Pokud tedy přemýšlíte, do jaké diety se vrhnout, můžete vyzkoušet právě kořínkovou dietu. Výsledky jsou poměrně dobré a především vaše tělo nebude tolik strádat, jelikož vaše strava bude dosti různorodá.