Jak posílit imunitu

Tipy pro posílení imunity, aneb Jak se vyhnout chřipkové sezóně

Chřipka, angína či nachlazení nás může skolit v jakémkoli počasí. Zlepšením imunitního systému snižujete riziko, že vás zmíněné nemoci zaskočí. V následujícím článku vám prozradíme jednoduché rady, jak zlepšit váš imunitní systém.

imunita

Vitamíny a minerály 

Dostatečné množství vitamínů a minerálů je klíčem ke správné funkci celého těla a také vaší imunity. Zejména vitamín C je důležitý, ale zanedbat bychom neměli ani vitamíny A, B, D a E. Získávat tyto důležité látky pouze z přírodních zdrojů (ovoce a zelenina) se může zdát být moudré, avšak pravdou je, že z běžných potravin nezískáme dostatečné množství a je proto vhodné zařadit doplňky výživy. Přijímejte vitamíny a minerály jak z přírodních zdrojů, tak také z doplňků a posilněte tak váš imunitní systém.

Otužování

Pravidelné otužování, leč je jakkoliv nepříjemné, napomáhá ke zlepšení odolnosti vůči nemocem. Je vhodné podstoupit otužovací proceduru alespoň 3x týdně a zkvalitnit tak váš imunitní systém. Mimo posílení imunitního systému vám otužování poskytne nepřekonatelný pocit a to díky uvolněným endorfinům.

Hygiena

Již od dětství jsme vedeni k dodržování hygienických zásad. Toto platí dvojnásob, pokud se chcete vyhnout nemocem. Zejména pravidelné mytí rukou dokáže snížit riziko nákazy. Pokud budete pečlivý a důslední při základních hygienických zásadách, můžete se vyhnout onemocnění.

Zdravá životospráva

Kvalitní a zdravé potraviny, dostatek pitné vody, kvalitní spánek a aktivní životní styl mohou velice dobře posílit naše tělo vůči zákeřným nemocen.

Vyvarujte se stresu

V dnešní uspěchané době na nás stres číhá ze všech stran. Pokuste se myslet pozitivně, smát se, vyvarovat se stresu a usnadnit tak vašemu tělu boj s nepříjemnými nemocemi.