Bolest hlavy příčiny a pomoc

Jak se zbavit nepříjemné bolesti hlavy?

Bolest hlavy je velice nepříjemnou situací, která potká každého z nás. Pokud trpíte častými bolestmi hlavy, máme pro vás pár tipů, jak se ji rychle a efektivně zbavit. Na obyčejnou bolest hlavy platí i některé osvědčené babské rady.

Jaké jsou příčiny bolesti hlavy?

Nejčastější příčinou bolesti hlavy je nedostatek tekutin. Mezi další příčiny pak může patřit únava, stres, psychika, špatné držení těla, úzkost, alergie, nízká hladina krevního cukru, léky, velké množství kofeinu, změny počasí, alkohol a další.

Rychlá pomoc při bolestech hlavy

Na prvním místě v léčbě bolestí hlavy je dodržování pitného režimu. Člověk by měl denně vypít až 2,5 litru čisté vody.

Pokud trpíte častými bolestmi hlavy, je dobré vynechat některá jídla. Omezit byste měly především jednoduché cukry, plísňové sýry, uzeniny a uzené ryby.

Při bolestech je vhodný dostatečný přísun minerálů, v tomto případě hořčíku a vápníků. Přísun těchto dvou minerálů Vám zajistí např. luštěniny, listová zelenina nebo banány.

Některým lidem pomáhá stisknutí tlakových bodů. Ten, který pomáhá při bolestech hlavy, se nachází mezi obočím. Mezi obočí si položte palec. Prostředníček si zapřete ve vlasech. Palec pak jemně stlačte.

K silnější bolesti hlavy je vhodná i aromaterapie. Zkuste si přivonět k čerstvé mátě nebo zelenému jablku.