Jak rozpustit žlučové kameny

Zbavte se žlučových kamenů přírodní cestou

Někdy se stane, že kámen uvízne ve žlučovodu a způsobí nepříjemnou bolest tzv. žlučníkovou koliku. Bolest je úporná a nepříjemná, stupňující a vystřelující do zad. Existenci těchto kamenů obvykle zjistíme, až když nás překvapí tento bolestívý záchvat. Lékaři doporučují kameny odstranit chirurgicky. Nicméně pokud se záchvat bolesti zklidní, je na místě určitě vyzkoušet léčbu alternativní.

Je dobré dodržovat stravu s nízkým obsahem tuků a obohatit jídelníček jídlem bohatým na vlákninu. Rozhodně je nutné jíst pravidelně a nehladovět, protože jen tak předejdete opakovaným potížím se žlučníkem. Jezte více čerstvého ovoce a zeleniny. Na rozpuštění žlučových kamenů je také dobré pití šťávy z červené řepy, kterou zakoupíte v obchodě se zdravou výživou. Nebo si můžete zakoupit odšťavňovač a šťávu si připravit sami. Jezte syrovou bílou ředkev. Můžete zkusit užívat hořké byliny, které povzbuzují tok žluči. Z bylinek se užívá např. hořec, vlaštovičník, oman a pampeliška. Pijte citrónové štávy a jezte hořké saláty. Zařaďte do stravy ovesné vločky a luštěniny. Vyhýbejte se smaženým jídlům a tučnému. Jídlo se snažte připravovat vařením, dušením či v páře.

Určitě stojí za vyzkoušení užití akupunktury. Terapeut vám bude stimulovat dráhu jater, žaludku, močového měchýře, žlučníku, sleziny a na dráze početí.

Zkuste změnit své stravovací návyky a uvidíte, že žlučník přestane dávat o sobě vědět.